O sukcesie Pyszne.pl - największego w Polsce serwisu do zamawiania jedzenia online – rozmawiamy z Piotrem Czajkowskim, jego współzałożycielem i dyrektorem zarządzającym.

 

pyszne pczajkowski cmykPyszne.pl drugi rok z rzędu otrzymuje tytuł Dobra Marka. Czym serwis wyróżnia się na tle innych usług tego typu w Polsce?
Spośród działających w Polsce serwisów do zamawiania jedzenia online oferujemy zdecydowanie największy wybór. Coś dla siebie znajdzie u nas zarówno wytrawny smakosz kuchni egzotycznych, jak i wielbiciel pizzy czy obiadów domowych. Pyszne.pl pozwala w prosty sposób znaleźć restauracje, z których użytkownicy mogą zamówić posiłek z dostawą. Dostępnych jest szereg filtrów, dzięki którym można szybko sprecyzować swoje oczekiwania, zapoznać się z opiniami innych klientów, a następnie zamówić. Korzystanie z serwisu – czy to w przeglądarce, czy też w aplikacjach mobilnych na iOS lub Android – jest całkowicie darmowe. W tej chwili ponad 90 proc. mieszkańców miast znajdzie u nas lokale, które dostarczą do nich jedzenie, ale obsługujemy również wiele mniejszych miejscowości. Najlepiej wejść na Pyszne.pl i sprawdzić ofertę dowozu pod swój adres. W pierwszym półroczu 2017 z usług Pyszne.pl skorzystało dwa razy więcej osób niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

 

Czemu serwis zawdzięcza taki wzrost popularności?
Co roku notujemy ponad dwukrotny wzrost ilości zamówień. Widać, jak bardzo nasz serwis odpowiada na potrzeby konsumentów. Coraz chętniej zamawiamy jedzenie online, bo często musimy dokonać wyboru, a czas spędzony z przyjaciółmi, z bliskimi lub poświęcony własnemu rozwojowi, jest dla nas cenniejszy niż ten spędzony przy przygotowaniu posiłków. Ponadto, po prostu lubimy korzystać z nowych technologii i aplikacji mobilnych, więc Pyszne.pl staje się naturalnym wyborem.


Co decyduje o powodzeniu Pyszne.pl na polskim rynku?
Jesteśmy obecnie najbardziej rozpoznawalną marką w swojej kategorii, a zawdzięczamy to nieustającej komunikacji z odbiorcami. Już ponad milion użytkowników doceniło wygodę jaką oferuje Pyszne.pl i zamiast zbierania ulotek lub wyszukiwania numerów telefonów woli wygodnie zamawiać jedzenie z dostawą na stronie lub przez aplikację.
Przez lata działalności wypracowaliśmy głębokie zrozumienie polskiej branży gastronomicznej. Dla współpracujących z nami restauracji jesteśmy partnerami, wspieramy rozwój ich biznesu, a przy tym sami co dzień uczymy się od nich, uważnie słuchając.

 

Jakie są Państwa najbliższe plany?
W tym momencie współpracujemy z ponad 5600 restauracjami i nadal skupiamy się na poszerzaniu oferty dla klientów, dodając nowe lokale. Na pewno będziemy widoczni w spotach telewizyjnych, na billboardach i wielu kanałach internetowego marketingu, natomiast na stronie pojawi się kilka nowych funkcjonalności. Nasza misja pozostaje jednak niezmienna – umożliwić każdemu zamówienie dania, na które w tym momencie ma największą ochotę.

 

Rozmawiała Agnieszka Piotrowska

ZOBACZ RÓWNIEŻ

  • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

    Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

     
  • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

    Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

     
  • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

    Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.

     
  • Gleba w kryzysie? Biologiczna szansa na przywrócenie w niej równowagi

    Uprawa pożniwna oraz przedsiewna to idealny moment, by zadbać o „stan zdrowotny gleby”. Uproszczony płodozmian (dominacja zbóż) oraz stosowanie dużych dawek nawozów mineralnych i pestycydów powoduje, że stan fitosanitarny pól uprawnych, powoli, lecz sukcesywnie pogarsza się. Mniejsza aktywność biologiczna gleb wpływa na ograniczenie naturalnych procesów w niej zachodzących, zmniejszenie zawartości materii organicznej (gorsza struktura, mniejsza dostępność składników pokarmowych i wody) oraz na zwiększenie liczebności zarodników patogenicznych grzybów.